Paranit hakkında

Paranit, en sık sorulan soruları bu başlık altında toplamıştır. Sizin sorunuzun yanıtı buradaki yanıtların arasında yoksa, lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.

Paranit kaç yaşından itibaren kullanılabilir?

Paranit Şampuan 2 yaş ve üzeri çocuklarda kullanım için uygundur. Paranit Sprey ve Paranit Sensitive Losyon 6 aylıktan itibaren kullanılabilir.

Paranit ürünlerini nereden satın alabilirim?

Paranit ürünleri eczanelerde satılmaktadır.

Paranit ile böcek ilacı içeren ürünler arasındaki fark nedir?

Böcek ilacı içeren ürünlerin aksine, Paranit ürünlerinin hiçbirinde böcek ilacı bulunmaz ve ürünler sadece fiziksel yolla etki ederler. Bu nedenle bitler Paranit ürünleri içeriklerine karşı direnç geliştiremezler.

İlk Paranit tedavisinden sonra yeni saç biti bulursam ne olur?

Paranit tedavileri, saç biti ve sirkesinden kurtulmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Şiddetli bir bitlenme durumunda bazı yumurtalar tedavi uygulamanızdan sonra da çatlayabilir, o nedenle saçınızda larvalar ya da yavru bitler bulabilirsiniz. Kaygılanmanızı gerektiren bir durum yoktur çünkü bu larvalar ancak 10 gün sonra erişkin olabilir. Bu süreden önce kanla beslenirler ancak hala üreme yetenekleri yoktur. Saçınıza ikinci bir tedavi uygulayın, böylece tüm saç biti ve sirkeler yok olacaktır.
Bir diğer seçenek ise saçınızın yeniden bitlenmiş olmasıdır. Eğer bulduğunuz saç biti 2 mm’den büyük ise muhtemelen yeniden bitlenmişsinizdir, çünkü larvalar erişkin saç bitinden daha küçüktür. Bu bitler dişi ise saçınıza yeniden yumurta bırakmış olabilirler. Bu durumda saçınızı tekrar Paranit ile tedavi etmeye başlamanız gereklidir.

Paranit ürünlerinin olası yan etkileri var mıdır?

Paranit ürünlerinde kimyasal içerikler bulunmaz. Sınırlı olmakla beraber olası yan etkiler görülebilir: göz çevresinde kaşıntı ve iritasyon, saç derisinde pullanma, temas iritasyonu ve saç derisinde, kulaklarda veya ensede kızarıklık. Genel bir önlem olarak, hamile ve/veya emziren kadınların kullanmadan önce eczacıya veya doktora danışmalarını tavsiye ederiz.

Saç bitinden kurtulmak için kaç tedavi gereklidir?

Tedavi uygulama sayısı, seçtiğiniz tedavi tipine bağlıdır. Paranit Sprey ile bir defa uygulanan 15 dakikalık tedavi kürü (saç tarama dahil), saç bitinden etkin bir şekilde kurtulmak için çoğu vakada yeterli olacaktır. Bit tedavisi uyguladığınız çocuğunuzun saçlarını ilk uygulamadan yedi gün sonra tekrar kontrol etmenizi ve gerekirse (yaşayan bite rastlamanız halinde) tekrar etmenizi tavsiye ederiz. Paranit Şampuan ile 10 dakikalık iki uygulama yapılması tavsiye edilir. Tüm bit ve sirkelerin saçtan temizlendiğinden emin olmak için saçı iyice tarayın. Paranit Sensitive Losyon ile tedavi sadece tek bir (gece boyu süren) uygulama gerektirir. Hangi tip Paranit tedavisini seçmiş olursanız olun, daima yeterli miktarda ürün kullanın. Bu, başarılı bir tedavi için son derece önemlidir.

Paranit nasıl etki eder?

Tüm Paranit tedavileri, çift etkili formülü ile hem saç bitine hem de sirkeye karşı fiziksel olarak etki eder. Paranit Sprey ve Paranit Şampuan, saç bitlerini ve sirkeleri boğar ve susuz bırakarak kurutur; Paranit Sensitive Losyon ise bit ve sirkenin solunum borusuna yapışır ve nefes almalarını engelleyerek boğulmalarını sağlar. Ayrıca sirkelerin kalbine nüfuz ederek gelişimlerini engeller.

Paranit’in olası yan etkileri var mı?

Paranit ürünleri kimyasal içerik içermez. Olası yan etkiler sınırlıdır: Kaşıntı ve göz çevresinde tahriş, saç derisinin dökülmesi, temas tahrişi ve kafa derisi, kulak ve boyunda kızarıklık. Genel bir önlem olarak, hamile ve emziren kadınların bir aczacı veya doktora danışmasını öneriyoruz.

Paranit ile böcek ilacı içeren ürünler arasındaki fark nedir?

İnsektisit bazlı ürünlerin aksine, Paranit tedavi ürünleri herhangi bir böcek ilacı içermez ve tamamen fiziksel bir şekilde davranır. Bu nedenle baş bitleri, içerdiği herhangi bir maddeye karşı dayanıklılık gösteremez.

Paranit Baş Biti Kovucu’yu hergün kullanabilir miyim?

Evet, Paranit Baş Biti Kovucu Sprey’in klinik olarak baş bitine karşı güvenli ve etkili koruma sağladığı ispatlanmıştır. Baş biti salgını sırasında, baş biti istilasını önlemek için Paranit Baş Biti Kovucu Sprey’i günlük olarak kullanabilirsiniz.